Sitelerden gelen bildirimler

Siteler haber, yorum ve güncellemelerle ilgili bildirimler gönderebilir. Siteler bildirim göndermek için genellikle izin istemekle birlikte, bazen izinsiz de bildirim gönderebilirler. Mobil Yandex Browser'da belirli bir sitenin bildirim göndermesine izin verebilir veya engel koyabilir veya tüm sitelerin bildirimlerinin gönderilmesini engelleyebilirsiniz.

  1. Belli bir sitenin bildirimlerini engelleme veya onaylama
  2. Tüm bildirimleri engelleme
  3. Bildirim ayarlarını sıfırlama

Belli bir sitenin bildirimlerini engelleme veya onaylama

Bildirim gönderen siteyi ilk yüklediğinizde Yandex Browser, bildirimlerin gönderilmesine izin verip vermeyeceğinizi veya engel koyup koymayacağınızı sorar. Siz iletişim menüsünde bildirimlerin gönderilmesine izin verdikten veya engel koyduktan sonra Protect panelinde Bu sitenin bildirimleri özelliği görülür.

  1. Açılan Protect panelinde Bu siteden gelen bildirimler özelliğini açın veya kapatın.

Tüm bildirimleri engelleme

  1.  → Ayarlar'a tıklayın.
  2. Bildirimler bölümünde Sitelerden gelen bildirimler satırına tıklayın.
  3. Bildirimler özelliğini kapatın.

Bildirim ayarlarını sıfırlama

Bildirim ayarlarınızı sıfırlamak için:

  1.  → Ayarlar'a tıklayın.
  2. Bildirimler bölümünde Sitelerden gelen bildirimler satırına tıklayın.
  3. Sitelerin ayarlarını temizle satırına tıklayın.

Bildirimlerini engellediğiniz veya izin verdiğiniz sitelerin listeleri silinir. Listedeki siteyi tekrar yüklediğinizde site, bildirim göndemek için sizden izin ister.

Aradığınız bilgileri Yardım bölümünde bulamadıysanız veya Yandex Browser hatalı çalışıyorsa lütfen karşılaştığınız sorunu adım adım açıklayın. Mümkünse ekran görüntüsü alın. Böylelikle kullanıcı destek uzmanlarımıza sorununuzu çözüp gidermelerinde yardımcı olursunuz.