Protect: Tehlikeli Sayfaları Engelleme

Uyarı. Klasik Yandex Browser Tehlikeli olabilecek web sitesine geçişinizi önleyebilen tarayıcı günümüzdeki internet tehlikelerine karşı tam korumayı garanti edemez. Virüslere karşı daha güvenilir şekilde korunmak üzere profesyonel antivirüs yazılımı da kullanmanızı önemle öneririz.

Tehlikeli sayfaların engellenmesi ne işe yarar?

Saldırganların internette dağıttığı kötü amaçlı yazılımlar bilgisayarınıza yüklendiğinde bilgisayarın çalışma performansını zedeleyebilir ve depoladığı verileri çalabilir, bozabilir veya tamamen yok edebilir. Zararlı yazılım bilgisayarınıza çıkarılabilir depolama birimi veya web üzerinden yüklenebilir. Klasik Yandex Browser kullanıcıyı sadece web üzerinden dağıtılan zararlı yazılımlara karşı korur.

Tarayıcınız, bilgisayarınız için zararlı olabilecek web sayfalarına geçmeye çalıştığınızda size uyarı mesajı gösterir. Bu tür web sayfalarının adresleri Yandex'in ve iş ortaklarının birlikte destekledikleri özel bir veritabanına kaydedilir.

Engelleme Nasıl Yapılır?

Klasik Yandex Browser zararlı kaynak veritabanına başvurarak üzerine geçmek üzere olduğunuz sayfanın güvenlik kontrolünü yapar. Adresleri veritabanında bulunan web sayfaları engellenir.

Sayfanın kaydedilmiş kopyası varsa Güvenli kopya butonuna tıklayarak bu kopyaya geçebilirsiniz. Bununla birlikte sayfanın tehlikeli öğeleri engellenecektir.

Uyarıyı yok sayarak tehlikeli içerik bulunan bir siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Uyarı. Tehlikeli içerik bulunan bir siteyi ziyaret etmenizi kesinlikle önermiyoruz. Kötü amaçlı kod bilgisayarınıza virüs bulaştırabilir veya kötü niyetli kişilere, kişisel bilgilerinize erişim sağlayabilir.

Korumanın Devre Dışı Bırakılması

Uyarı. Tehlikeli sayfaları engeleme özelliğini devre dışı bırakmak için antivirüs koruma sistemini tamamen kapatmanız gerekecek. Bunu kesinlikle yapmamanızı öneririz.

Kötü amaçlı yazılım kontrolünü devre dışı bırakmak için:

  1. Şu yolu takip edin:   → Ayarlar.
  2. Ayarlar sayfasının alt kısmında Gelişmiş ayarları göster butonuna tıklayın.
  3. Kişisel bilgiler bloğunda Kötü amaçlı sitelere ve yazılımlara karşı korumayı etkinleştir seçeneğini devre dışı bırakın.
  4. Yapılan değişikliklerin geçerlilik kazanması için tarayıcıyı yeniden başlatın.