Protect: Şifre kaydetme

Bir sitede ilk kez şifre girdiğinizde Yandex Browser şifreyi kaydetmeyi önerir. Siteye yapılan sonraki ziyaretler sırasında kayıtlı şifre otomatik olarak girilir.

 1. Otomatik şifre kaydetme
 2. Şifre oluşturucu
 3. Kullanıcı adları arasında geçiş yapma
 4. Şifre Kaydetme Ayarları

Otomatik şifre kaydetme

Uyarı. Verilerinizi korumak için tüm sitelerde karmaşık şifreler kullanın.

Tarayıcı varsayılan olarak sizin girdiğiniz şifreleri hatırlar. Belirli bir sitenin şifresinin saklanmasını istemiyorsanız giriş alanının altında görünen Tarayıcıda kaydet seçeneğini devre dışı bırakın.

Formda kullanıcı adı kullanmadan bir şifre girerseniz, tarayıcı daha önce kaydedilmiş kullanıcı adlarından birini seçmenizi önerir.

Şifre oluşturucu

Daha sık kırılması zor otomatik oluşturulan şifreleri kullanın. Bu şifreleri akılda tutmak zor ama buna gerek yoktur. Şifre yöneticisi bunları formlara otomatik olarak girecek ve dilerseniz bunları her zaman görüntüleyebilirsiniz. Şifreleri şifre belleğinde korumak için ana şifre kullanın.

Site için şifre oluşturmak isterseniz:

 1. Fare imlecini şifre giriş alanına getirin.
 2. Görüntülenen  simgesine tıklayın.
 3. Açılan şifre listesinde Şifre oluştur bağlantısına tıklayın.
Not. Tarayıcı, şifre giriş veya değiştirme formunu algıladığında şifre üreticisi otomatik olarak ortaya çıkacaktır.
Oluşturulan şifre depoya eklenir.

Kullanıcı adları arasında geçiş yapma

Siteye başka bir kullanıcı adı altında girmek için, imleci kullanıcı adı giriş alanına yerleştirin. Tarayıcı, farklı sitelerde kullanmış olduğunuz kullanıcı adlarının listesini görüntüler. Aralarından gerekli olanı seçin.

Şifre Kaydetme Ayarları

Yandex Browser’da şifreleri kaydetme sırasını ayarlamak için:

 1.  → Şifre yöneticisi öğesine tıklayın.
 2. Daha önce bir ana şifre oluşturduysanız bunu açılan diyalog penceresine girin.
 3. Açılan sekmede Ayarlar bölümüne geçin.
 4. Gerekli seçenekleri seçin:
  • Sitelere otomatik giriş için tarayıcıda şifre kaydedilmesine izin ver. Bazı siteler (CredentialManager API desteği sağlayan siteler) şifre olmadan giriş yapılmasına imkan tanır. Giriş için simgesine tıklayıp Kullanıcı adını seçmek yeterlidir. Otomatik girişi engellemek istiyorsanız seçeneği devre dışı bırakın.
  • Şifreleri varsayılan olarak kaydet: Bu seçeneği devre dışı bırakırsanız tarayıcı, girdiğiniz şifreleri kaydetmez, ancak önceden oluşturulmuş şifreleri giriş formlarına girecektir.
  • Yetkilendirme formunu otomatik doldur: Bu seçeneği devre dışı bırakırsanız tarayıcı, kullanıcı adı ve şifreleri giriş formlarına girmez. Bu seçenek etkin ise tarayıcınızın formlara kullanıcı adı ve şifreleri veya sadece şifreleri girmesine izin verebilirsiniz.