Protect: Tehlikeli İçeriğin Engellenmesi

Genel olarak güvenli olan web sitelerinde virüslü sitelerin bazı öğeleri (banner'lar, komut dosyaları vb.) bulunabilir. Protect kapsamlı koruma sistemi sayesinde Yandex Browser bu tür öğeleri engeller. Virüslü siteler hakkında bilgi Yandex'in ve iş ortaklarının birlikte destekledikleri özel bir veritabanından temin edilir.

  1. Engelleme Nasıl Yapılır?
  2. Engellemenin Devre Dışı Bırakılması

Engelleme Nasıl Yapılır?

Bir internet sayfası virüslü sitelerden öğeler içeriyorsa, Yandex Browser size bir uyarı mesajı gönderir. Bu uyarıyı yoksay butonuna tıklayarak ilgili kaynak sayfaya geçtiğinizde tarayıcınız bu sayfayı açarken zararlı öğeleri etkisiz hale getirecek. Akıllı Satır'ın sağında veya şeklinde bir simge görüntülenir.

Engellenen içerik bilgisayarınız için ciddi tehdit oluşturduğu için içeriği yükleyemeyeceksiniz. Tarayıcı, sayfadaki sadece güvenli öğeleri yüklediği için sayfa düzensiz görüntülenebilir.

Engellemenin Devre Dışı Bırakılması

Uyarı. Güvenlik kontrolünü devre dışı bırakmak için tarayıcınzdaki site ve yazılım güvenlik kontrolünü tamamıyla kapatmanız gerekir. Fakat bunu kesinlikle yapmamanızı öneririz.

Tehlikeli içerik korumasını devre dışı bırakmak için:

  1.    → Ayarlar yolunu takip edin.
  2. Sayfanın üst bölümünde Güvenlik sekmesine gidin.
  3. Kötü amaçlı sitelere ve dosyalara karşı koruma bölümünde Ziyaret edilen sayfaları ve indirilen dosyaları güvenlik açısından denetle seçeneğini devre dışı bırakın.

Tehlikeli içerik korumasını yeniden çalıştırmak için aynı işlem sırasını takip edin.