Arama İpuçları ve Hızlı Yanıtlar

Yandex Browser ipuçları arama sorgusu oluşturmayı kolaylaştırır. Ayrıca, herhangi bir site sayfasında istediğiniz bir sözcüğü veya sözcük grubunu seçtiğinizde tarayıcınız bu sözcük grubuyla ilgili hızlı yanıtı (bilgi notunu) gösterir.

  1. Arama ipuçları
  2. Hızlı yanıtlar

Arama ipuçları

Arama ipuçları, sorgunuzla aynı simgelerle başlayan popüler sorguların seçenekleridir.

Bu sorgu önerileri, siz sorgunuzu arama satırına girdikçe güncellenerek arama satırının altında bir liste olarak görüntülenir. Sorgunuza uygun olan bir ipucu gördüyseniz farenizi veya klavyenin Yukarı veya Aşağı tuşlarını kullanarak ipucu listeden seçebilirsiniz. Arama sonuçlarına geçmek için Enter tuşuna tıklayın.

İhtiyaç duyduğunuzda, seçtiğiniz ipucuna metin ekleyerek sorguyu netleştirebilirsiniz.

Sıkça sorulan sorulara yanıtlar Yandex Browser tarafından arama ipuçlarında verilebilir. Örneğin, arama sonuçlarına girmeden Baykal Gölü'nün derinliğini veya Everest'in yüksekliğini öğrenebilirsiniz.

Hızlı yanıtlar

Hızlı yanıtlar, tarayıcınızın Yandex'ten otomatik olarak temin ettiği ve içerik menüsünde görüntülediği ek bilgi notlarıdır. Herhangi bir site sayfasında istediğiniz bir sözcük grubunu seçin. Bu sözcük grubuyla ilgili ek bilgi notunu görmek için seçiminizin sağındaki butonuna tıklayın.

Bir kavram seçtiğinizde içerik menünüz bununla ilgili kısa bir açıklama notu ve ilgili Vikipedi yazısına yönlendiren bağlantı içerecek.

Hızlı yanıtların devre dışı bırakılması

Hızlı yanıtlar varsayılan olarak etkin durumdadır. Bunları devre dışı bırakmak istiyorsanız:

  1.    → Ayarlar yolunu takip edin.
  2. Ayarlar sayfasının alt kısmında Gelişmiş ayarları göster butonuna tıklayın.
  3. İçerik menüsü bölümünde Hızlı Yandex yanıtlarını göster seçeneğini devre dışı bırakın.