Yandex.Zen

Not. Bilgisayar için Yandex.Browser ile entegre olan Yandex.Zen aynı zamanda iPhone ve Android tabanlı akıllı telefonlar ile tablet bilgisayarlar için mobil tarayıcıyla da eşitlenebilir. Yandex.Zen'i mobil cihazınızdaki tarayıcıda ayarlama konusunda bilgi almak için ilgili Yardım bölümüne geçin.

Yandex.Zen nedir?

Zen, Yandex'in kullanıcılara kişiselleşmiş öneriler sağlamak üzere özel geliştirdiği bir servistir. ilginizi çekebilecek konulardaki haberlerden, blog yazılarından ve/veya diğer yayınlardan otomatik derme hazırlar. Akışa dahil edilecek yazılar, ziyaret geçmişinize ve belirttiğiniz tercihlerinize göre seçilir. Analiz edilecek veriler toplandıkça öneriler tarayıcınızda otomatik görüntülenmeye başlar.

Yeni bir sekme açtığınızda bu öneriler Tablo'nun altında küçük pencereler şeklinde görüntülenir. Tüm önerilerinizi görmek için öneri şeridinizi sonuna kadar aşağıya doğru kaydırın.

Yazıyı okumak için sütundaki ilgili öneriyi seçin. İçerik yeni bir sekme olarak açılacaktır.

İpucu. Yeni bir sekme açtığınız zaman öneri listeniz otomatik güncellenir. İlk açtığınızda görüntülenen başlangıç önerilerinizi görüntülemek için ekranda görüntülenen herhangi bir öneriye tıklayın. Açılan pencere tıkladığınız yayının tam içeriğinin yanı sıra aradığınız başlangıç öneri şeridini içeren Yandex.Zen bağlantısını da içerir.

Önerilen yazı derlemesinin ayarlanması

Tercihlerinizi belirleyin:

  • Gördüğünüz yayını beğenmeniz halinde penceresinin sol alt köşesindeki simgesine tıklayın: Böylelikle Yandex.Zen'in benzer türdeki yayınlardan size daha fazla önermesini sağlayacaksınız.
  • Yayını beğenmediğinizde penceresinin sol alt köşesindeki simgesine tıklayın. Böylelikle bu tür yayınları daha az göreceksiniz.
  • Bu sitenin yayınlarını hiçbir zaman görmek istemiyorsanız öneri penceresinin sol alt köşesindeki simgesine ve ardından Bu kaynağı engelle bağlantısına tıklayın.

Önerileri devre dışı bırakma

  1. Şu yolu takip edin:   → Ayarlar.
  2. Görünüm ayarları bölümüne gidin.
  3. Özel yayın akışı olan Yandex.Zen'i yeni sekmede göster seçeneğini devre dışı bırakın.