Gizli Mod

Gizli mod nedir?

Gizli Mod, sorgularınızı ve ziyaretlerinizi gizli tutmanızı sağlayan özel bir moddur. Yandex Browser Gizli Mod'da girilen şifreleri, otomatik doldurma verilerini, arama sorgularını, geçmiş kayıtlarını veya ziyaret edilen sayfaların adreslerini kaydetmez. Aynı zamanda ayarlardaki tüm değişiklikler, indirilen dosyalar ve oluşturulan favoriler kaydedilir.

Uyarı. Gizli Mod sizi görünmez yapmaz. Örneğin sosyal ağa giriş yaparsanız girişiniz fark edilecektir. Ayrıca, bu mod bilgisayarınızı virüslerden korumaz.

Gizli Mod'a Geçme ve Gizli Mod'dan Çıkma

Gizli Mod'a geçmek için  → Gizli Mod veya içerik menüsünde Bağlantıyı gizli pencerede aç komutunu seçin.

 simgesi ve başlığındaki gri çizgiyle işaretli olan yeni pencere açılır.

Gizli Mod'dan çıkmak için pencereyi kapatmanız yeterlidir. Bunu yaptıktan sonra Yandex Browser bu pencerede çalışırken oluşturulan tüm çerez dosyalarını siler.

Gizli Mod'da Eklenti Kullanımı

Gizli Mod'da eklentiler varsayılan olarak devre dışıdır. Bazı eklentileri manuel olarak etkinleştirebilirsiniz. Gizli Mod'da eklentinin kullanılmasına izin vermek için:

  1. Şu yolu takip edin:  → Eklentiler.
  2. Gösterilmesini istediğiniz eklentinin açıklamasında Ayrıntılı bilgi bağlantısına tıklayın.
  3. Gizli Mod'da izin ver seçeneğini işaretleyin.
Uyarı. Eklenti için Gizli Mod'da izin ver seçeneğinin bulunmaması bunun Gizli Mod'da çalışmayacağı anlamına gelir.

Gizli Mod'da Turbo Modu Açık Mı?

Yükleme hızı 128 Kb/sn.'nin altına indiğinde Turbo Mod varsayılan olarak otomatik etkinleşir. Bununla birlikte Turbo  simgesi görüntülenir. Hız 512 Kb/sn.'nin üstüne çıktığında Turbo Mod kapanır ve simge kaybolur.