Gizli Mod

Gizli Mod, sorgularınızı ve ziyaretlerinizi gizli tutmanızı sağlayan özel bir moddur. Yandex Browser beta sürümü Gizli Mod'da girilen şifreleri, otomatik doldurma verilerini, arama sorgularını, geçmiş kayıtlarını veya ziyaret edilen sayfaların adreslerini kaydetmez. Bununla birlikte ayarlardaki tüm değişiklikler, indirilen dosyalar ve oluşturulan favoriler kaydedilir.

  1. Gizli mod neye karşı korur
  2. Gizli Mod'a Geçme ve Gizli Mod'dan Çıkma
  3. Gizli modda eklentiler

Gizli mod neye karşı korur

Tarayıcınızı Gizli mod'da kullanırsanız, görüntüleme geçmişi ve diğer verileriniz, bunları size reklam göstermek ve pazarlama yapmak amacıyla kullanan site sahiplerinden ve bilgisayarınıza fiziki erişimi olan yabancı kullanıcılardan gizlenecektir.

Ancak yine de, işlemleriniz ile ilgili bilgilere internet servis sağlayıcınız tarafından (eğer DPI kullanıyorsaDPI), internette oturum açtığınız yerel ağ yöneticisi tarafından ve kişisel bilgilerinizi girdiğiniz site yöneticisi tarafından erişilebilir.

Gizli Mod'a Geçme ve Gizli Mod'dan Çıkma

Gizli modda pencere açmak için şu yöntemlerden birini kullanın:

  •  → Gizli mod öğesine tıklayın.
  • Sayfadayken içerik menüsünü çağırın ve Bağlantıyı gizli modda aç öğesini seçin.
  • Klavyede Ctrl + Shift + N tuşlarına basın (Windows'ta).

Gizli mod'da pencere simgesi ile işaretlenir.

Gizli Mod'dan çıkmak için pencereyi kapatmanız yeterlidir. Bunu yaptıktan sonra Yandex Browser beta sürümü bu pencerede çalışırken oluşturulan tüm çerez dosyalarını siler.

Gizli modda eklentiler

Varsayılan olarak gizli modda eklentiler devre dışıdır. Bunların bazılarını manuel olarak etkinleştirebilirsiniz. Gizli modda eklentilerin kullanılmasına izin vermek için:

  1. Şu yolu takip edin:  → Eklentiler.
  2. İstenen eklentinin açıklamasında Ayrıntılı bilgi bağlantısına tıklayın.
  3. Gizli Mod'da izin ver seçeneğini işaretleyin.
Uyarı. Eklenti için Gizli modda izin ver seçeneği mevcut değilse, o eklenti gizli modda çalışmaz.