Browser beta
Tarayıcıdaki öneriler

Turbo. Masaüstü.

Turbo modu etkinleştirildiğinde diğer sitelerden kaynaklanan reklamlar gibi sayfadaki bazı öğeler hiç yüklenmeyebilir. Bu durumda ekranınızda reklamlar yerine modül simgesi görüntülenir. Gizlenen içeriği yüklemek için modül simgesine tıklayın.

Turbo modu etkinleştiğinde Yandex.Browser varsayılan olarak videoları sıkıştırarır. Böylelikle videoların görüntülenme kalitesi düşse de veri trafiğinden %70'e kadar tasarruf sağlanır. Görüntüleme kalitesini arttırmanız gerekiyorsa video sıkıştırmayı devre dışı bırakın:

  1. Şu yolu takip edin:  Ayarlar.
  2. Turbo blоğunda Videoyu sıkıştır özelliğini kapatın.

Turbo modunun bağlantı hızınıza bağlı olarak otomatik açılıp kapanmasını isteğinize göre devre dışı bırakıp modu manuel olarak da açıp tapatabilirsiniz. Bu durumda Turbo modunuz tarayıcı yeniden başlatılana kadar açık veya kapalı kalır. Turbo modunun tarayıcı yeniden başlatıldıktan sonra da açık veya kapalı kalmasını sağlamak üzere Ayarlar menüsünde gerekli düzenlemeler yapın.

  1. Akıllı Satır'ın sağ kısmında bulunan Protect paneli'ndeki herhangi bir simgeye tıklayın.
  2. Turbo modunu Açık konumuna getirin.
  1. Akıllı Satır'ın sağ kısmındaki şeklindeki Turbo simgesine tıklayın.
  2. Turbo modunu Kapalı konuma getirin.
  1. Turbo modunu kapat yolunu takip edin.

Böylelikle Turbo modu otomatik çalıştırılmaz.

Turbo modunu tarayıcı ayarları üzerinden manuel olarak açabilir veya kapatabilirsiniz (Turbo'nun otomatik çalıştırılması bu şekilde engellenmiş olur). Benzer şekilde video sıkıştırmayı ve bağlantı hızı bildirimlerini de devre dışı bırakabilirsiniz. Bu şekilde yapılan ayarlar tarayıcı yeniden başlatıldıktan sonra da geçerli kalır.

  1. Şu yolu takip edin:  Ayarlar.
  2. Turbo bölümünde modun parametrelerini belirleyin.
SeçenekAçıklama
İnternet hızı yavaşken otomatik olarak açVarsayılan olarak Yandex.Browser bu şekilde çalışır. Bağlantı hızı düştüğünde Turbo modu otomatik çalıştırılır ve arttığında otomatik kapatılır.
Her zaman açıkTurbo modu her zaman açık, sayfa başlığının sağ kısmında simgesi görüntülenir. İnternet bağlantı hızı yüksek olduğunda Turbo modu sayfaların yüklenmesini yavaşlatabilir.
KapalıTurbo modu kapalıdır. Düşük internet bağlantı hızında sayfa başlığının sağ kısmında simgesi görüntülenir (Turbo modunun etkinleştirilmesi tavsiye edilir).
Bağlantı hızı değiştiğinde uyarYandex.Browser'dan internet bağlantısı hızının değişmesi ve Turbo modunun durumuyla ilgili mesajlar alacaksınız.
Videoyu sıkıştırTurbo modu videoları varsayılan olarak sıkıştırır. Videoların görüntüleme kalitesini artırmak için sıkıştırmayı devre dışı bırakabilirsiniz.