Browser beta
Tarayıcıdaki öneriler

Bağlantı durumu. Masaüstü tarayıcılar için ortak bölüm.

Yandex'in kullandığı Protect adlı kapsamlı bir koruma sistemi hakkında bilgilere Akıllı Satır'ın sağ kısmındaki Protect paneli üzerinden erişebilirsiniz. Bağlantının durumunu ve güvenliğini takip etmeyi sağlayan simgeler de burada görüntülenir.

Dikkat! Bağlantı durumu simgesi Protect panelinde genellikle tüm diğer simgelerin sağında bulunur. Fakat tehlikeli bir siteye geçildiğinde, HTTP protokolüne göre çalışan sitelerde Turbo modu etkinleştirildiğinde veya WiFi koruması etkinleştiğinde bu simge sola doğru kayabilir.
Simge Açıklama
HTTP protokolünü kullanma işaretidir.
HTTPS protokolünü kullanma işaretidir. Bu protokol verilerin şifrelenerek güvenli şekilde aktarımını sağlar. Web sitesi SSL türü genişletilmiş kontrol sertifikasına (EV) sahiptir. Sitede bankamatik kartı numarası gibi gizli bilgileri girmeden önce başlıkta böyle bir simgenin bulunduğundan emin olun.
HTTPS protokolünün kullanıldığını fakat sitenin güvenlik sertifikasının EV'den daha az güvenli olduğunu gösterir.
HTTPS protokolünün kullanıldığını ve sitenin geçerli bir EV sertifikası olduğunu fakat sayfaya güvenli olmayan öğelerin yüklendiğini gösterir.
Veri aktarım işleminin güvenliği kuşkuludur. Bu simge; sayfada HTTP protokolünden şifresiz veri aktarımı yapan bir formun bulunması veya Yandex'in yerel olarak kurulu olan güvenlik sertifikasını hazırlayanı tanımaması veya HTTPS protokolü üzerinden yüklenen bir sayfadaki görsellerin güvenli olmayan bir protokol üzerinden yüklenmesi durumlarında görüntülenir.
, Sayfa tehlikeli olabilecek öğeler veya Antişok tarafından engellenen reklamları içerir.
Sitenin bilgisayarınız için zararlı olabildiğini gösterir. Örneğin sitenin güvenlik sertifikası iptal edilmiş veya eski olabilir.

Bağlantının güvenliği hakkında ayrıntılı bilgi için Akıllı Satır'daki kilit simgesi üzerine tıklayın ve açılan penceredeki Bağlantı sekmesine geçin:

Sitenin güvenlik sertifikası, kullandığı şifreleme protokolü veya tehlikeli ve engellenmiş içerik gibi bağlantının güvenlik durumuyla ilgili ayrıntılı bilgiler almak için:

  1. Site sayfasını açın.
  2. Akıllı Satır'ın sağ kısmında bulunan Protect paneli'ndeki herhangi bir simgeye tıklayın.
  3. Bağlantı durumunun görüntülendiği blokta açılan pencerede Daha fazla bilgi bağlantısına tıklayın.