Browser beta
Tarayıcıdaki öneriler

Bağlanabilir eklentiler. Masaüstü tarayıcılar için ortak bölüm.

Eklenti nedir?

Eklenti (plugin), Yandex.Browser'a entegre edilen ve bunun işlevselliğini genişleten bir programdır. Uzantılardan farklı olarak eklenti genelde bir arayüze sahip değildir. Eklentiler, tarayıcıda video ve sesli dosyaların oynatılması, PDF belgelerinin görüntülenmesi, web hizmetlerinin çalışmasının iyileştirilmesi ve buna benzer diğer amaçlarla kullanılır.

Eklentiyi kurma

Eklenti yükleme ihtiyacı genellikle özel bir içerik bulunan siteleri ziyaret ettiğinizde ortaya çıkar (örneğin video gibi). Bu içeriğin düzgün görüntülenebilmesi için bir eklenti yüklenmesi gerekir.

Yandex.Browser uygun bir eklentiyi kurmanız gerektiğini bildirir ve bunu yapmanızı önerir; sayfanın üst kısmında bildirim göreceksiniz. Eklentinin son sürümünü geliştiricinin sayfasından indirip yüklemeniz gerekir.

Eklenti nasıl devre dışı bırakılır?

  1. Şu yolu takip edin:  Ayarlar.
  2. Ayarlar sayfasının alt kısmında Gelişmiş ayarları göster butonuna tıklayın.
  3. Kişisel bilgiler bloğunda İçerik ayarları butonuna tıklayın.
  4. Açılan pencerenin Eklentiler bölümünde Eklentileri bağımsız olarak yönet bağlantısına tıklayın.

  5. Tüm yüklü eklentilerin gösterildiği Eklentiler sayfası açılır. Eklentiyi devre dışı bırakmak için eklenti adının altında Devre dışı bırak bağlantısına tıklayın.

Eklenti nasıl silinir?

Kurulan eklenti Yandex.Browser arayüzünde silinemez. Kaldırma işlemi için standart işletim sistemi fonksiyonlarını kullanmak gerekir. Yönetim paneliProgramlar ve özellikler bölümüne girin ve gereksiz eklentiyi silin.

Eski eklentileri güncelleme

Eklentiler otomatik güncellenmez. Eski uzantıların otomatik tespiti özelliğine sahip Yandex.Browser size bu konuda uyarı mesajları gösterir.

  • Eklentinin son sürümünü yüklemek için Eklentiyi güncelle öğesini seçin.
  • İşlemi eklentiyi güncellemeden gerçekleştirmek istiyorsanız Bu seferlik çalıştır öğesine tıklayın. Bu durumda Yandex.Browser'ın bir sonraki başlatılışında eklentinin engellemesiyle ilgili mesaj görüntülenir.