Browser beta
Tarayıcıdaki öneriler

Protect: Tehlikeli içeriğin engellenmesi. Masaüstü tarayıcılar için ortak bölüm.

Genel olarak güvenli olan web sitelerinde virüslü sitelerin bazı öğeleri (bannerlar, komut dosyaları vb. gibi) bulunabilirler. Yandex.Browser bu tür öğeleri varsayılan olarak engeller. Virüslü siteler hakkında bilgi Yandex'in ve iş ortaklarının birlikte destekledikleri özel bir veritabanından temin edilir.

Engelleme nasıl yapılır?

Bir web sayfası virüslü sitelerden öğeler barındırdığında Yandex.Browser size bir uyarı mesajı gönderir. Bu uyarıyı yoksay butonuna tıklayarak ilgili kaynak sayfaya geçtiğinizde tarayıcınız bu sayfayı açarken zararlı öğeleri etkisiz hale getirecek. Akıllı satırın sağ kısmında veya simgesi gösterilir.

Engellenen içerik bilgisayarınız için ciddi tehdit oluşturduğu için içeriği yükleyemeyeceksiniz. Tarayıcı, sayfadaki sadece güvenli öğeleri yüklediği için sayfa düzensiz görüntülenebilir.

Engellemenin devre dışı bırakılması

Dikkat! Güvenlik kontrolünü devre dışı bırakmak için tarayıcınzdaki site ve yazılım güvenlik kontrolünü tamamıyla kapatmanız gerekir. Bunu kesinlikle yapmamanızı öneririz.

Kötü amaçlı yazılım kontrolünü devre dışı bırakmak için:

  1. Şu yolu takip edin:  Ayarlar.
  2. Ayarlar sayfasının alt kısmında Gelişmiş ayarları göster butonuna tıklayın.
  3. Kişisel bilgiler bloğunda Kötü amaçlı sitelere ve yazılımlara karşı korumayı etkinleştir seçeneğini devre dışı bırakın.
  4. Yapılan değişikliklerin geçerlilik kazanması için tarayıcıyı yeniden başlatın.