Fiyat farkları

Servisin iş ortağı sitesindeki fiyat Yandex.Bilet sitesinde gösterilenden daha fazla

Not. Uçak bileti satın alırken ek hizmetlerin dahil edilmediğinden emin olun.

Sorun sizinle beraber aynı bileti birkaç kişinin daha rezervasyon yaptırmaya çalışması olabilir. Bu durumda seçilen tarifenin artık kullanılamaması mümkündür. Bununla birlikte acente, söz konusu tarifenin artık kullanılamayacağına ilişkin uyarıda bulunmak ve başka alternatifler önermek zorundadır.

Servisin iş ortağı sitesindeki fiyat Yandex.Bilet sitesinde gösterilenden fazla olduğunda lütfen durumu Yandex.Bilet Destek Servisi'ne bildirin.

Servis ortağının sitesinde fiyatlar TL cinsinden gösterilmiyor

Servis ortağının sitesinde genellikle TL cinsinden fiyat gösterilir. Ancak bazı durumlarda fiyatlar başka bir döviz türünde belirtilebilir. Ödemeleri sadece yabancı döviz türlerinde kabul eden bazı uluslararası acentalar çoğu varış noktası için kullanıcılara daha makul fiyatlar karşılığında bilet sattığından Yandex.Bilet kullanıcılarına daha fazla seçim imkanı sağlamak üzere bu seçenekleri arama sonuçlarına dahil eder.

Kartınızla TL'den farklı bir döviz türüyle uçak bileti aldığınızda bankanızın sizden büyük olasılıkla sitede yazan tutardan fazlasını tahsil edebileceğini aklınızda bulundurun. Bankaların çoğu para birimi dönüştürürken kendi komisyon ücretlerini de alırlar. Bu nedenle yabancı para birimi üzerinde banka hesabınıza uygun para birimiyle ödeme yapmak en iyi seçenektir.

Not. Komisyon alınıp alınmadığını ve komisyon miktarını bankanızdan öğrenebilirsiniz.

Kartımdan alım işlemi sırasında sitede belirtilenden daha fazla ücret alındı

Not. Uçak bileti satın alırken ek hizmetlerin dahil edilmediğinden emin olun.

Fiyat değişikliğinin birkaç nedeni olabilir:

  • döviz kuru farkı (bilet ücretlerinin TL cinsinden ödenmediği durumlarda);
  • Çifte işlem gibi hesaptan para çekilirken teknik bir hata,
  • Ödeme işleme özelliklerinden kaynaklanan bir hata (örneğin ücret bilet düzenlenmeden önce alınmış ve bilet düzenlenirken fiyat artmış olabilir).

Fiyat farkının teknik bir hatadan dolayı ortaya çıkmadığından emin olmak için lütfen bankanıza veya bilet alma işlemi için kullandığınız ödeme sisteminin destek servisine başvurun. Tüm diğer durumlarda durumu Yandex.Bilet Destek Servisi'ne bildirin.

Bilet fiyatına ekstra hizmet bedelleri eklendi

Bilet satış acentesi sitesinde sıklıkla başka ek hizmetler de sunulmaktadır: sigorta, havaalanı ekspresi biletleri gibi. Ek hizmetlere ihtiyaç duymanız halinde bu hizmetleri uçak bileti satın alırken servis ortağının web sitesinden seçebilirsiniz.

Yandex.Bilet servisi kurallarına göre acenta sitesine yönlendirilirken ek hizmet bedellerinin otomatik olarak dahil edilip tutara eklenmemesi gerekir. Böyle bir durum söz konusu olduğunda lütfen gereksiz seçenekleri devre dışı bırakın ve durumu Yandex.Bilet Destek Servisi'ne bildirin.