Uçak bileti arama

Belirli bir tarih için nasıl bilet alabilirim?

Belirli bir tarihe nasıl uçak bileti alınabileceğiyle ilgili olarak Uçak seferi arama ve uçak bileti seçme bölümünde bilgi alabilirsiniz. Yolcuların uçak biletlerini kendilerinin alması gerekmektedir.

Yandex.Bilet'te uluslararası uçuşların programı bulunur mu?

Evet. Uçuş programına göz atabilir, fiyatları karşılaştırabilir ve hem yurt içi hem de yurt dışı uçuşlara bilet alabilirsiniz.

Uçak biletlerinde hangi saat belirtilir?

Uçak biletlerinde her zaman yerel saat yani havaalanının bulunduğu saat dilimi belirtilir.

Belirli bir havayolu şirketinin uçuşunu seçebilir miyim? Ya da belirli bir havaalanını belirtebilir miyim?

Evet. Havayolu şirketinizin ve havaalanınızın adını kontrol etmek için bilet arama sayfasındaki filtreleri kullanın. Bu sayfada Yandex servis ortaklarının hangisinden bilet almak istediğiniz, hangi saatte uçmak istediğiniz, aktarmalı veya yalnızca doğrudan uçuşlar gibi detayları da görebilirsiniz.

Çocuk için bilet nasıl seçilir?

Yandex.Bilet servisinde yetişkinle birlikte hangi yaş kategorisinde çocuğun uçtuğu da belirtilebilir ve servis ortaklarından uygun alternatif seçilebilir. Bunun için arama sırasında bebekler için (0-2 yaş) ve çocuklar için (2-12 yaş) uçak bileti sayısını belirtin.

Çocuklarla ilgili yolculuk kuralları ve diğer ayrıntılı bilgiler için Yolcu Rehberi'ne geçin.

Bilet için uygulanan bagaj kuralları nedir?

Bilet kuralları beraberinizde ücretsiz alabileceğiniz bagaj tipini, maksimum adet sayısını ve toplam ağırlığı belirler. Her havayolu şirketi ücretsiz bagaj kurallarını kendi belirlediği için bileti almadan önce bu kuralların sizin için uygunluğunu değerlendirmeniz gerekir.

Genellikle serviste sunulan bilet fiyatlarının altında ilgili ücretsiz bagaj kotasının dışında kalan bagaj türleri belirtilir:

  • El bagajı ücretli: Bagaj ücretsiz, el bagajı ücretlidir.

  • Bagaj ücretli: El bagajı ücretsiz, bagaj ücretlidir.

  • Bagaj ücreti alınabilir: Bilet tarifesine bağlı olarak bagaj ücretli veya ücretsiz olabilir. El bagajı genellikle ücretsiz olur.

Bagajla ilgili uygulanan sınırlamalar hakkında ayrıntılı bilgi için havayolu şirketlerinin veya bileti satan acentanın web sitesine başvurun. Bagaj adediniz veya toplam ağırlığınız belirlenmiş maksimum sınırlamaların üzerinde olduğunda ek bagaj ücreti ödemeniz gerekecektir. Ek bagaj ücretini ister çevrimiçi bilet alım işleminiz sırasında, isterseniz daha sonra havaalanında (havayolu şirketinizin gişesinde veya uçuş kayıt gişesinde) ödeyebilirsiniz.