Audience

Benzer segment

Benzer özelliklere sahip kullanıcılarla oluşan yeni bir segment oluşturmak için mevcut kendi segmentlerinizden birini kullanmanız gerekir. Diğer Yandex.Audience kullanıcılarının oluşturup erişiminize açtığı segmentler tabanında bu tür bir segment oluşturamazsınız.

Segment oluştur butonuna tıklayın ve Türev segmentBenzer segment öğelerini seçin veya kaynak segmentin simgesine tıklayın ve Benzer segment öğesini seçin. Bir isim seçin ve kaynak segmenti belirtin.

Kaynak segmentinizdeki verileri analiz eden Yandex.Audience benzer ilgi konularına ve davranış özelliklerine sahip kişileri arayacak. Kaynak segmentteki kullanıcılar bu yeni segmente dahil edilmeyecektir.

Ardından yeni segmentteki kullanıcıların kaynak segmentteki kullanıcılara benzerlik derecesini seçin. İki segmentteki kullanıcılar arasında seçtiğiniz benzerlik derecesi ne kadar fazla olursa oluşacak yeni segmente eklenecek kullanıcıların sayısının da o kadar az olacağını unutmayın.

Oluşturulan segmentin durumu “İşleniyor” olarak değişecek. İşleme süresi seçtiğiniz ayarlara bağlıdır ve 2 saatten az olamaz.

Bulunan eşleşmelerin sayısı 1000'in üzerindeyse segmentinizin durumu “Hazır” olarak değişecek. Artık bunları reklam gösterim ayarlarınızda kullanabilirsiniz.