Yüklenen verilere göre segment

Kendi verilerinizi içeren bir dosya hazırlayın. Dosya; e-posta adreslerini, telefon numaralarını, mobil cihazların ID'lerini veya CRM'den alınan müşteri bilgilerini içerebilir.

Dosyanın biçimi belirli koşullara uygun olmalıdır. Verilerinizin güvenliğinden endişe duyuyorsanız md5 türü hash fonksiyonu uygulayabilirsiniz.

Segmentler sekmesinde Segment oluştur butonuna tıklayın ve Yüklenen verilere göre adlı blokta Telefon numaraları gibi uygun bir seçeneğe tıklayın. İsim belirtin ve hazırladığınız dosyayı seçin. Dosyadaki verilere hash fonksiyonu uygulanmışsa Hash uygulanan veriler özelliğini etkinleştirin. Servis kullanım kurallarını kabul edin ve Segment oluştur butonuna tıklayın.

Oluşturulan segmentin durumu “İşleniyor” olarak değişir. Segmentin işlenmesi maksimum 2 saat sürer.

Bu süre içinde Yandex.Audience, dosyanızdaki veriler ile Yandex'in topladığı tüm veriler arasında eşleşmeler bulmaya çalışacak. E-posta adresleri ve mobil telefon numaraları sayesinde Yandex.Audience Rusya ve diğer BDT ülkelerindeki kullanıcılar hakkında bilgilere erişebilir. Benzer şekilde mobil cihaz ID'leri servise tüm dünyadaki kullanıcılar hakkında bilgiler sağlar. Örneğin e-posta adresini analiz eden Yandex.Audience, müşterinizin Yandex servislerinin kullanıcısı veya Yandex Reklam Ağı sitesinin ziyaretçisi olduğunu da tespit edebilir.

Kapsam dahilinde 1000 veya daha fazla anonim kimlik belirleyici bulunması halinde segment “Hazır” duruma geçer ve reklam gösterim ayarlarınızda kullanılabilir.