Yüklenen veriler bazında oluşturulan segment

Kendi verilerinizi içeren bir dosya hazırlayın. Dosya, CRM'den müşteri bilgileri (e-posta adresleri ve mobil telefon numaraları) veya mobil cihaz ID'leri içerebilir.

Dosya en az 100 kayıt içermeli ve koşullara uygun olmalıdır. Verilerinizin güvenliğinden endişe ediyorsanız kayıtlarınız için hash fonksiyonu uygulayabilirsiniz (md5).

Segmentler sekmesinde Segment oluştur butonuna tıklayın ve Yüklenen veriler bazında bloğunda uygun olanı seçin (örneğin CRM verileri). İsim belirtin ve hazırladığınız dosyayı seçin. Dosyadaki verilere hash fonksiyonu uygulanmışsa Hash işlemi uygulanmış veriler seçeneğini etkinleştirin. Servis Kullanım Şartları'nı ve Veri İşleme Sözleşmesi'nin hükümlerini (İngilizce) kabul edin. Segment oluştur butonuna tıklayın.

Oluşturulan segmentin durumu “İşleniyor” olarak değişir. Segmentin işlenmesi maksimum 2 saat sürer.

Bu süre içinde Yandex.Audience, dosyanızdaki veriler ile Yandex'in topladığı tüm veriler arasında eşleşmeler bulmaya çalışır. E-posta adresleri ve mobil telefon numaraları sayesinde Yandex.Audience Rusya ve diğer BDT ülkelerindeki kullanıcılar hakkında bilgilere erişebilir. Benzer şekilde mobil cihaz ID'leri servise tüm dünyadaki kullanıcılar hakkında bilgiler sağlar. Örneğin, e-posta adresini analiz eden Yandex.Audience, müşterinizin Yandex servislerinin kullanıcısı veya Yandex Reklam Ağı sitesinin ziyaretçisi olup olmadığını da tespit edebilir.

Kapsam dahilinde 100 veya daha fazla anonim kimlik belirleyicinin bulunması halinde segment “Hazır” duruma geçer. Artık bunları reklam gösterim ayarlarınızda kullanabilirsiniz.