Yüklenen veriler bazında oluşturulan segment

Kendi verilerinizi içeren bir dosya hazırlayın. Dosyanız, toplam kayıt sayısı 1000'den az olmamak kaydıyla e-posta adresleri, mobil telefon numaraları veya mobil cihaz ID'lerini içerebilir. Dosyanın biçimi belirli koşullara uygun olmalıdır. Verilerinizin güvenliği konusunda endişe ediyorsanız dosya kayıtlarınız için md5 türü hash fonksiyonu uygulayabilirsiniz. Gerektiğinde kayıtların her biri için hash fonksiyonunu ayrı ayrı uygulayabilirsiniz.

E-posta adreslerini içeren ve hash fonksiyonu uygulanmamış TXT türü dosyanın başlangıcı
 example1@yandex.com.tr
example2@gmail.com
example3@yandex.com.tr

E-posta adresleri ve mobil telefon numaraları sayesinde Yandex.Audience Rusya ve diğer BDT ülkelerindeki kullanıcılar hakkında bilgilere erişebilir. Benzer şekilde mobil cihaz ID'leri servise tüm dünyadaki kullanıcılar hakkında bilgiler sağlar.

Segmentler sekmesinde Segment oluştur butonuna tıklayın ve Yüklenen verilere göre adlı blokta Telefon numaraları gibi uygun bir seçeneğe tıklayın. İsim belirtin ve hazırladığınız dosyayı seçin. Dosyadaki verilere hash fonksiyonu uygulanmışsa Hash fonksiyonlu liste seçeneğini uygulayın. Servis kullanım kurallarını kabul edin ve Segment oluştur butonuna tıklayın.

Oluşturulan segmentin durumu “İşleniyor” olarak değişir. Segmentin işlenmesi maksimum 2 saat sürer.

Bu süre içinde Yandex.Audience, dosyanızdaki veriler ile Yandex'in topladığı tüm veriler arasında eşleşmeler bulmaya çalışacak. Örneğin e-posta adresini analiz eden Yandex.Audience, müşterinizin Yandex servislerinin kullanıcısı veya Yandex Reklam Ağı sitesinin ziyaretçisi olduğunu da tespit edebilir.

Kapsam dahilinde 1000 veya daha fazla anonim kimlik belirleyici bulunması halinde segment “Hazır” duruma geçer ve reklam gösterim ayarlarınızda kullanılabilir.