AppMetrica verileri bazındaki segment

Son 7 günde oyun yüklemiş olan kullanıcılar için bir segment oluşturmak istediğinizi düşünelim. AppMetrica'da herhangi bir rapora geçin ve Koşul kategorisini belirtin. Açılan listede bir işlem seçin ve dönemini belirtin. Segment için bir ad belirtin.

Segment oluşturmak için kendi uygulamanızın veya erişim yetkinizin ayarlanmış olduğu bir uygulamanın verilerini kullanabilirsiniz.

Segmentler sekmesinde Segment oluştur butonuna tıklayın ve Yandex verilerine göre → AppMetrica yolunu takip edin. İsim ve uygulamayı belirtin ve kullanıcı seçimi için kullanacağınız verileri belirleyin. Dikkat: Segment son 90 günlük verilere göre oluşur.

Oluşturulan segmentin durumu “İşleniyor” olarak değişir. Segmentin işlenmesi maksimum 2 saat sürer. Kapsam dahilinde 100 veya daha fazla anonim kimlik belirleyicinin bulunması halinde segment “Hazır” duruma geçer. Artık bunları reklam gösterim ayarlarınızda kullanabilirsiniz.

Uygulamaya erişim engellenmişse ilgili segment “Aktif değil” durumuna geçer ve bu segmentle ilgili reklam gösterimleri durdurulur.