Segmentlerle çalışma

Yandex.Audience'ta;

Yandex.Audience segmentlerini Yandex.Direct , Yandex.Display ve ADFOX reklam kampanyalarının ayarlanması için de kullanabilirsiniz.

Hazır segmentler düzenli olarak güncellenir. Segmentte sadece son 30 gün aktif olan anonim kimlik belirleyicilerin kalması için eski anonim kimlik belirleyiciler otomatik olarak silinir ve yerlerine yenileri eklenir. Kullanıcı uygulamada veya tarayıcıda çalıştığı sürece kimlik belirleyici aktif kalır. Kullanıcılar tarayıcılarını değiştirebilir, uygulamaları kaldırıp yeniden kurabilir ve yeni cihazları kullanmaya başlayabilirler; bu nedenle, segmentlerin kapsamı zamanla değişebilir.
Not. Segmentin kapsamı; segmentin veya ona bağlı benzer segmentlerin yalnızca Yandex.Direct, Yandex.Display veya ADFOX kampanyalarında kullanılması halinde yeniden işlenir.

Segmentlerin durum değerleri farklı olur.

DurumYapılan işlemler
“İşleniyor”

Yandex.Audience segmentin başlangıç verilerine dayanarak ilgili anonim kimlik belirleyicilerini arar. Bu işlem en fazla 2 saat sürer.

“Hazır”

Segment işlenmiş ve kullanıma hazırdır.

“Yeterince veri yok”

Bulunan anonim kimlik belirleyici sayısı 1000 adetten az. Segment otomatik olarak güncellenmez ve reklam kampanyası ayarlarında kullanılamaz.

Segmenti yeniden işlemeyi veya daha büyük başlangıç veri hacmi bazında tekrar oluşturmayı deneyin.

“Veri hacmi çok fazla”

Bulunan anonim kimlik belirleyici sayısı çok fazla. Segment otomatik olarak güncellenmez ve reklam kampanyası ayarlarında kullanılamaz.

Segmenti yeniden işlemeyi veya daha küçük başlangıç veri hacmi bazında tekrar oluşturmayı deneyin.

“Aktif olmayan”

Yandex.Metrica sayacına veya AppMetrica uygulamasına erişim, sahibi tarafından kısıtlanmış veya başka bir şekilde düzenlenmiştir.

Segment sahibinden segment düzenleme yetkisini veren misafir erişim yetkisi veya uygulama sahibinden uygulamaya misafir erişim yetkisi isteyin.