Piksel

Piksel, medya reklamlarınızın hedef kitlesiyle çalışmanızı sağlayan özel bir araçtır. Banner'larınızı görüntüleyen kullanıcıların anonim kimlik belirleyicilerini toplar. Bu şekilde elde ettiğiniz verileri piksel bazında segment oluşturarak Yandex.Direct veya Yandex.Display'de reklamlarınızın görüntülenme koşullarını istediğiniz gibi ayarlamak için kullanabilirsiniz. Böylece, başlangıç sayfasındaki banner'ınızı son 1 ay içinde görüntüleyen kullanıcılara mağazanızın özel teklifini gösterebilirsiniz.

Pikseli, Yandex Reklam Ağı'ndaki reklamlarınızın yanı sıra diğer ağlarda yayınlanan reklamlarınıza da ekleyebilirsiniz.

Piksel oluşturma ve reklama ekleme

Yandex.Audience'ta Pikseller sekmesinde Piksel oluştur butonuna tıklayın ve piksel için bir ad belirtin. Böylelikle pikselin kodu oluşturulur.

Kullanıcıların anonim kimlik belirleyicilerini toplamaya başlaması için piksel kodunu Yandex.Display veya Yandex.Direct aracılığıyla banner'ınıza ekleyin. Oluşturulan pikseli dilediğiniz sayıda banner'a ekleyebilirsiniz.

Not. Lütfen dikkat! Bazı banner türlerine piksel eklenemez.
  1. Yandex.Audience'ta istenen piksel satırında butonuna tıklayıp piksel kodunu kopyalayın.
  2. Ardından, Yandex.Display'e geçip istediğiniz banner'ı seçin ve butonuna tıklayın.
  3. Kopyaladığınız kodu Yandex.Audience pikseli alanına ekleyin. Lütfen dikkat! Özellikler sayfasında bu alanın bulunmaması pikselin bu banner'a eklenemeyeceği anlamına gelir. Bu durumda işlem için başka türde bir piksel seçmeniz gerekir.

Piksel yönetimi

Pikselin yönetimi için butonunu kullanın. Piksel bazında bir segment oluşturabilir, pikseli yeniden adlandırabilir veya silebilirsiniz. Piksel bazında oluşturduğunuz tüm segmentleri silmedikçe piksel silemezsiniz.

Pikselin satırı 7, 30 ve 90 gün içindeki kapsam değerlerini içerir. Piksel bazında oluşturulan segment en az bir Yandex.Direct ya da Yandex.Display reklam kampanyasında kullanılıyorsa kapsam değeri düzenli ve otomatik olarak güncellenir. Aksi takdirde pikselin kapsamı yeniden hesaplanmaz.

Pikselin kodunu görüntülemek veya kopyalamak için satırındaki butonuna tıklayın.

Piksele erişim yetkinizi başka bir kullanıcıya veremezsiniz. Segment oluşturmak için sadece kendi piksellerinizi kullanabilirsiniz.