Piksel

Piksel, medya reklamlarınızın hedef kitlesiyle çalışmanızı sağlayan özel bir araçtır. Oluşturduğunuz ve reklamlarınıza eklediğiniz piksel, reklamlarınızı görüntüleyen kullanıcıların anonim kimlik belirleyicilerini toplar. Bu şekilde elde ettiğiniz verileri piksel bazındaki segment oluşturarak Yandex.Direct'te reklamlarınız için görüntüleme koşullarını istediğiniz gibi ayarlamak için kullanabilirsiniz. Böylece, başlangıç sayfasındaki bannerınızı son 1 ay içinde görüntüleyen kullanıcılara mağazanızın özel teklifi hakkında reklamınızı özel olarak gösterebilirsiniz.

Pikseli, Yandex Reklam Ağı'ndaki reklamlarınızın yanı sıra diğer ağlarda yayınlanan reklamlarınıza da ekleyebilirsiniz.

  Piksel oluşturma ve reklama ekleme

  Pikseller sekmesinde Piksel oluştur butonuna tıklayın ve piksel için bir ad belirtin. Böylelikle pikselin kodu oluşturulacak.

  Kullanıcıların anonim kimlik belirleyicilerini toplamaya başlaması için pikselinizi Yandex.Display aracılığıyla bannerınıza ekleyin. Lütfen dikkat! Bazı banner türlerine piksel ekleyemezsiniz.

  Yandex.Audience'ta piksel kodunu kopyalayın. Ardından Yandex.Display'e geçin, istediğiniz bannerı seçin ve butonuna tıklayın. Kopyaladığınız kodu Yandex.Audience pikseli alanına ekleyin. Lütfen dikkat! Özellikler sayfasında bu alanın bulunmaması pikselin bu bannera eklenemeyeceği anlamına gelir. Bu durumda işlem için başka türde bir piksel seçmeniz gerekir.

  Oluşturulan pikseli sınırsız sayıda banner için kullanabilirsiniz.

  Piksel yönetimi

  Pikselin yönetimi için butonunu kullanın. Piksel bazında bir segment oluşturabilir, pikseli yeniden adlandırabilir veya silebilirsiniz. Bazında oluşturulan tüm segmentler tek tek silinmedikçe piksel silinemez.

  Pikselin satırı bunun 1 hafta, 30 ve 90 gün içindeki kapsam değerlerini içerir. Düzenli olarak otomatik güncellenen pikselin kapsam değerleri her zaman günceldir.

  Pikselin kodunu görüntülemek veya kopyalamak için satırındaki butonuna tıklayın.

  Piksele erişim yetkinizi başka bir kullanıcıya veremezsiniz. Segmentler oluşturmak için sadece kendi piksellerinizi kullanabilirsiniz.