Audience

Yandex.Direct'te kullanım

Yandex.Audience segmentleri “Hazır” durumuna getirildikten hemen sonra Yandex.Direct'te kullanılabilir.

Reklamları Yandex.Audience kullanılarak gösterim koşulları

Belirli bir reklamın içerik sitelerindeki gösterimi için koşullar reklam oluşturma veya düzenleme sayfasında belirtilebilir. Hedef kitle seçim koşulları bloğunda Ekle seçeneğine tıklayın. İsteğinize göre mevcut bir koşul kullanabilir veya yeni bir koşul oluşturabilirsiniz. Bir koşul, Yandex.Audience segmentlerini ve Yandex.Metrica hedeflerini/segmentlerini dahil eden birden fazla grupla oluşabilir.

Basit koşul örneği: Yandex.Audience segmenti

Tek bir grup içeren bir koşul oluşturun:

  1. En az bir uygulandı: “İlgi çekici müşteriler” adlı Yandex.Audience segmenti.

Toplam koşul örneği: Yandex.Audience + Yandex.Metrica

Yandex.Audience segmentinden özellikle son 30 günde web sitenizi ziyaret edip de üzerinde hiç bir alım yapmayan kişileri seçmek istiyorsanız 2 grupla oluşan toplam bir koşul oluşturun:

  1. Tümü uygulandı: “Daimi müşteriler” adlı Yandex.Audience segmenti; 30 günde “Siteyi ziyaret” adlı Yandex.Metrica hedefi.
  2. Hiçbiri uygulanmadı: 30 günde “Ürün alımı” adlı Yandex.Metrica hedefi.

Hedef kitle seçim koşulları belirtme ayarları hakkında ayrıntılı bilgi için Yandex.Direct Yardımı'na geçin.

Teklif düzenleme

Teklif düzenleme aracılığıyla reklamverenler, reklamı belirli bir hedef kitleye (örneğin bir Yandex.Audience segmentine eşdeğer bir kitleye) gösterirken tıklama fiyatını arttırabilir veya azaltabilirler. Bu özelliğin ayarlarına reklam kampanyası parametre sayfasıda veya reklam düzenleme sayfasındaki Teklif düzenlemeleri bloğu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Teklif düzenleme şekli hakkında ayrıntılı bilgi için Yandex.Direct Yardımı'na geçin.

İstatistikler

Hedef kitle seçim koşullarının uygulandığı reklamların gösterim ve tıklanma istatistikleri için Rapor Sihirbazı 2.0'a gidin. Ardından Kampanyalarım sayfasındaki Tüm kampanyalar için istatistikler bağlantısından geçin ve Rapor Sihirbazı 2.0 adlı sekmeyi seçin.Zaman aralığı belirtin ve Kesitler bloğundaki Gösterim koşulları öğesini seçin. Gösterim koşulu türüHedef kitle seçimi filtresini uygulayın.

Rapor Sihirbazı 2.0 ile çalışma şekli hakkında ayrıntılı bilgi için Yandex.Direct Yardımı'na geçin.