Audience

Yandex.Audience

Yandex.Audience, hedef kitleniz için kendi verilerinizi Yandex.Direct ile Yandex.Display'deki reklam kampanyalarınızın ayarlanması için kullanmanızı sağlayan bir servistir.

Yandex.Audience kullanımı çok basit ve karmaşık işlemler gerektirmez. Yandex.Audience yardımıyla:

Reklamlarınızın gösterileceği segmentleri kendi verilerinize göre oluştırabilirsiniz

Direct reklamlarınızı müşterilerinize göstermeye başlamak için CRM verilerinizi Yandex.Audience'a yüklemeniz ve bu şekilde oluşan segmenti Yandex.Direct reklam kampanyası ayarlarında kullanmanız yeterli.

Segment oluştuğunda kendi verileriniz Yandex'in bugüne kadar topladığı tüm kullanıcı verileriyle karşılaştırılacak. Verilerini yüklediğiniz kişilerin ayrıca tüm Yandex'in bildiği iletişim bilgileri bu segmente dahil edilecek.

Look-Alike teknolojisi aracılığıyla yeni müşteriler bulabilirsiniz

Örneğin internetteki davranışları ve ilgi konuları müşterilerinizinkine benzeyen kişileri ayırarak reklamlarınızın özellikle bu kişilere gösterileceği özel bir ziyaretçi grubu veya segmentle birleştirebilirsiniz. Bu şekilde bulduğunuz kullanıcıların ürün veya hizmetlerinizle ilgilenme olasılığı internette rastgele seçeceğiniz kişilere göre daha fazla olur.

Oluşturduğunuz segmentleri Yandex'teki diğer kullanıcı hesaplarından erişime açabilirsiniz.

İstediğiniz bir segmentinizi birden fazla Yandex.Direct ve Yandex.Display kullanıcı hesabınız üzerinden reklam ayarlarınızda kullanabilirsiniz.