Kullanıcı adımı veya şifremi açıklamam için bir talep içeren bir ileti aldım

E-posta hesabınıza veya size ait başka bir kullanıcı hesabına izinsiz olarak erişebilmek isteyen dolandırıcılar bazen site yönetimi veya destek servisi kılıfı altında hareket ederek “hesabınıza erişimin kurtarılması” gerektiği ya da “gizli” veya “kayıp” bir e-postaya erişim sağlaması bahaneleriyle kullanıcı adınız ve şifreniz gibi kişisel bilgilerinizi iletmenizi talep edebilirler.

LÜTFEN DİKKAT! Yandex hiç bir zaman kullanıcılarından şifrelerini istemez! Ayrıca kullanıcı adınızı ve şifrenizi tanımadığınız sitelerde girmeyin. Yandex sitesinde kullanıcı girişi yaptığınızda site adresinin site.yandex.com.tr/bolum şeklinde göründüğünden ve adresteki yandex.com.tr kısmının “/” simgesiyle devam ettiğinden emin olun. Kullanıcı şifrelerine izinsiz erişim yöntemleri hakkında ayrıntılı bilgi için ilgili Yardım sayfasına geçin.

Uyarı.

Yandex veya Yandex.Money kullanıcı adınızı ve şifrenizi bildirmenizi talep eden ya da kullanıcı hesabınızın yeniden etkinleştirilmesi gerektiğini öne süren kuşkulu bir ileti aldığınızda bunu abuse@yandex.com.tr adresine yönlendirmenizi rica ederiz. Yönlendirme sayfasının alt kısmında Eklenti olarak gönder seçeneğini etkinleştirin.