Kocaeli Panoramaları Yandex.Haritalar’da

Marmara Bölgesi’nin üçüncü büyük ili Kocaeli, Yandex.Haritalar’a eklenen yüksek çözünürlüklü ve 360 derecelik görüntüleri sayesinde bundan böyle sanal ortamda da gezilebilecek.

Kocaeli, bugün itibarıyla internet üzerinden panoramik olarak gezilebilecek. Yandex.Haritalar’a eklenen 360 derecelik ve yüksek çözünürlüklü Kocaeli panoramaları sayesinde kullanıcılar, İzmit Saat Kulesi, Eski Demiryolu Müzesi, Darıca Hayvanat Bahçesi veya Maşukiye gibi tüm mekanları, diledikleri zaman ve bilgisayar başından ayrılmadan görebilecek.

Darıca’dan başlayarak Karamürsel’e kadar, İzmit ve çevresindeki yerleşim birimlerinin ana cadde ve sokaklarının görüntülerinden oluşan Kocaeli panoramaları, kullanıcılara mekanları tüm detaylarıyla görebilme, daha önce hiç gitmedikleri yerlerde kolayca yol bulma ve nereleri gezip göreceklerine önceden karar verebilme gibi imkanlar sunuyor.

Yeni serviste toplam 915 km cadde ve sokak görüntüsünden oluşan 115.440 fotoğraf ve yaklaşık 29 bin panorama bulunuyor. 2012 Eylül-Ekim aylarında özel donanımlı arabalarla gerçekleştirilen çekimler; Darıca Hayvanat Bahçesi gibi araba ile geçmenin mümkün olmadığı yerlerde, kameralar özel donanımlı bisikletler veya elle taşınarak gerçekleştirildi*.

Kocaeli’nin yanı sıra, Ankara, İstanbul ve İzmir’in panoramalarını da sunan Yandex.Haritalar, Türkiye’deki tüm şehirlerin ayrıntılı uydu görüntüleriyle kullanıcıların sokak planları üzerinde aradıkları adresleri, binaları ve bunlara karayolu üzerinden ulaşabilecekleri rotaları bulmalarına; ayrıca trafik durumuna dair en güncel bilgilere ulaşmalarına yardımcı oluyor. İstanbul’u deniz kıyısından da görüntüleyen Panorama servisi, Boğaziçi’ni Marmara’dan Karadeniz kıyılarına kadar gezme imkanı sunuyor.

Yandex.Haritalar’ın ayrıca iOS, Android, Windows Phone ve Java platformlarında çalışan mobil sürümleri de bulunuyor.

*Çekimler, Yandex için Neq4 tarafından yapılmıştır.

Logo
/İndir(EPS, 898 KB)
/İndir(EPS, 764 KB)
Lütfen kullanım kuralları bağlantısına gidin