Yandex Ofisleri

Yandex’in an itibarıyla Rusya, İsviçre, Türkiye, Beyaz Rusya (Belarus), Almanya ve ABD'de bulunan toplamda 16 ofisi vardır. Farklı saat dilimlerinde yer alan Yandex ofisleri; binaların kat sayısı, büyüklük ve çalışan sayısı açısından farklılık göstermektedir. Şirketin tüm ofisleri bulundukları ülkeye bakılmaksızın aynı tarzda dekore edilmiş olmakla birlikte her birinin kendine özgü bir atmosferi bulunmaktadır.
Modern bir iç tasarıma sahip olan ofisler parlak renkler ve sıra dışı ayrıntılarla donatılmıştır. Bunların arasında ahşap kaplama duvarlar, saksı bitkileri, hamaklı bekleme salonları da yer almaktadır.
İnsanlar zamanının büyük kısmını işte geçirdiği için Yandex, çalışanlarına konforlu, güzel ve eğlenceli bir ortam sağlayarak işyerini olabildiğince konforlu kılmaya özen gösterir.
Yandex ofislerinin büyük kısmında açık ofis düzeni kullanılmaktadır. İnsanların birlikte çalışmayı ve konuşmayı tercih ettiği Yandex’te kapalı kapılar pek popüler değildir. Ofiste her yerde kullanılabilen kablosuz ağlar sayesinde, dizüstü bilgisayarını yanına alan bir Yandex çalışanı koridor, kütüphane, kafeterya ve hatta dilerse terasta bile rahatlıkla çalışabilir.
Yandex, aynı zamanda iş dışında kullanılacak alanlar da sunmaktadır. Yandex ofisleri yalnızca iş için değil, dinlenme, iletişim ve genel olarak günlük hayatı sürdürmek için de konforlu ortamlar sağlamaktadır.
Açık ofis düzeni ekip çalışmasında performansı arttırmaktadır.
Rahatça sohbet edilebilecek bu gibi yerler de mevcuttur.
Yandex’in ofisleri farklı saat dilimlerinde yer almaktadır ve bu duvar saatleri de uzak bölgelerdeki yerel saati gösterir.
Yandex’teki bütün toplantı odalarının kendine özgü isimleri vardır: Moskova ofisindeki toplantı odalarının isimlerinin başındaki rakamlar, bu odaların bulunduğu katı gösterir. Örneğin, adını Luc Besson’un gişe rekorları kıran “Beşinci Element” filminden alan toplantı odası, beşinci katta yer almaktadır.
Yekaterinburg ofisindeki toplantı odaları adını yeryüzündeki anakaralardan almaktadır. Öneğin “Asya”.
Toplantı odalarının büyük kısmı diğer şehirlerdeki iş arkadaşlarıyla görüşmek için video konferans sistemiyle donatılmıştır.
Bu toplantı odasında da sandalyeler yerini yastıklara bırakmış!
Yandex ofislerinin çoğunda bunun gibi küçük kütüphaneler yer alır.
Sanata her zaman yer var!
Yandex’te en popüler sporlar bilardo, masa tenisi ve hokeydir. Elbette, yaralanmayı önlemek için masa hokeyinden söz ediyoruz.
Yandex’in ofisleri çok yeşil…
…ve capcanlı renklerle kaplıdır.
Resepsiyon masasında ziyaretçileri Yandex’in ünlü arama çubuğu karşılar.