Yandex Haritalar API Teknolojileri ile Tüm Harita İhtiyaçlarınıza Çözüm Getirin!


Firmanızın harita altyapısı ile ilgili ihtiyaçlarını karşılayan 360 derece API çözümleri Yandex Haritalar’da. Yandex Haritalar API’sini web sitenizde veya mobil uygulamanızda kullanabilirsiniz. Yandex Haritalar API teknolojileri ile rota oluşturma, trafik yol durumu, kurum arama, geocoding gibi hizmetleri hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Teklifimizi almak için iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşın.

Neden Yandex Haritalar 
API Teknolojileri?

Kaliteli ürün ile 
doğru sonuç

Harita bazlı teknolojilerin kullanımında kalite çok önemlidir. Doğru adres noktaları ile geocoder, hatasız ve eksiksiz yol geometrileri ile rotalama, kapsamlı trafik bilgisi ile rota süresi gibi farklı algoritmalar daha doğru sonuçlar verir. 

360 derece harita 
API çözümleri

Yandex Haritalar, kurumunuzun tüm harita altyapısı ile ilgili ihtiyaçlarını karşılayan 360 derece Harita API çözümlerine sahiptir. Harita ürünleriyle ilgili farklı sorunlarınızı çözmek için artık birden fazla yerle çalışmanıza gerek kalmaz.

Türkiye'nin en kapsamlı veri tabanı

Yaklaşık 15 milyon adres noktası, 
1 milyon km yol uzunluğu ve 3 milyondan fazla kurum bilgisiyle Yandex kapsamlı bir veri tabanına sahiptir. Veri tabanının tamamı Yandex'in kendi  ekibi ve kaynakları ile oluşturulmuştur ve Yandex tarafından güncellenir ve tarafından korunur. 

Her zaman güncel haritalar

Yandex, 2018 yılından itibaren tamamen kendi mühendisleri ve haritacıları tarafından geliştirilen haritaları kullanır. Yandex Haritalar haftada 2 kez güncellenerek en doğru lokasyon bilgisini sunar.


Yandex Haritalar, Türkiye'nin en sık güncellenen haritaları olarak öne çıkar.

Kullanıcıların gücü

Yandex Navigasyon’un Türkiye'deki 4.5 milyon kullanıcısı sayesinde, Yandex Haritalar’ın lokasyon veritabanı Navi kullanıcıları tarafından her gün güncellenir. 

Güvenilir altyapı

Türkiye'de 2013 yılından beri pazar lideri olan ve ayda 80 milyon kez açılan Yandex Navigasyon aynı Harita API Teknolojisini kullanır. 

Yandex Haritalar API Teknolojileri 


  1. Java Script Maps API

Bu teknoloji, Yandex Haritalar’ı web sitenize veya mobil uygulamanıza yerleştirmenizi sağlar. Java Script Maps API sayesinde canlı trafik bilgisi, harita gösterimi, coğrafi kodlama, panorama (sokak görüntüsü), rota oluşturma, kurum adres araması, adres 
ya da kurum adı yazarken otomatik önerme ve otomatik tamamlama hizmetlerine ulaşırsınız.

  1. Mapkit (Mobil SDK)

iOS ve Android mobil uygulamalarında Yandex Haritalar’ın entegre edilebilmesini sağlar. Mapkit ile harita gösterimi, canlı trafik bilgisi, coğrafi kodlama, panorama (sokak görüntüsü), rota oluşturma, kurum adres araması, adres ya da kurum adı yazarken otomatik önerme ve otomatik tamamlama hizmetlerinden faydalanırsınız. Mapkit, Java Script Maps API’ye göre yerel uygulamalarda daha verimli çalışır ve hızlıdır.

  1. HTTP Geocoder API

Coğrafi bir nesnenin adresini koordinata, koordinatını adrese çevirmeyi sağlayan teknolojidir. Geocoder’a HTTP üzerinden ya da JavaScript Maps API kullanarak erişebilirsiniz.

  1. Places API

Yandex Haritalar’da kurum araması için kullanılır. Kurumların (POI) isim, adres, telefon numarası, işletme türü ve çalışma saatlerine özel arama yapma imkanı sağlar.

  1. Distance Matrix & Routing API

Distance Matrix, rotaların süresini ve uzunluğunu hesaplamanızı sağlayan bir HTTP API teknolojisidir. Routing API ise belirtilen A ve B noktası arasında rota hesaplamanızı sağlar, süre ve uzaklık bilgisi verir.

  1. Route Optimization

Kurumlar, algoritması ve geniş servis altyapısı ile yüzde 100 otomatik planlama yapabilen Rota Optimizasyonu sayesinde, en hızlı ve en uygun maliyetli rotayı belirleme fırsatı buluyor.

Teklif Alın

İş Ortaklarımız

Wed Oct 25 2023 16:54:45 GMT+0300 (Moscow Standard Time)