E-ticaret ve Perakende

Web sitesinde ürün siparişinden kurye rotası oluşturmaya kadar, teslimat otomasyonu için Yandex Maps teknolojilerini kullanın. API'lerimizi kullanarak işletmenizi büyütebileceğiniz bölgeleri analiz edin.

Web Sitesinde veya Uygulamada Sipariş

Mağazaların ve teslimat noktalarının haritada kolay seçilmesi ve adres bilgilerinin otomatik doldurulması ile siparişlerin daha kolay oluşturulması sayesinde satın alma dönüşümlerini artırın.

Mağaza ve Teslimat Noktası Haritası

Web sitenize veya uygulamanıza interaktif harita ekleyerek mağaza ve teslimat noktalarınızın konumlarını haritada işaretleyin. Böylece, müşteriler kendilerine yakın mağazaları ve teslimat noktalarını kolayca bulabilirler Haritanın ve üzerindeki işaretlerin görünümünü kurumsal logo ve site tasarımınıza uygun olarak düzenleyebilirsiniz. Haritanız tüm tarayıcılarda aynı görünür ve hızlı yüklenir.

Mağaza ve Teslimat Noktası Filtresi

Kurum Arama API'si yardımıyla mağazaların, depoların ve teslimat noktalarının çalışma saatleri, konum ve benzeri parametrelere göre filtrelenmesini kolaylaştırın. Bu sayede, müşterilerin hem satın alma hem de size geri dönüş olasılığını artırın.

Adres Bilgilerini Otomatik Doldurma ve Coğrafi Kodlama

Adres bilgilerinin kolay ve hızlı bir şekilde girilmesi kullanıcıların formları sonuna kadar doldurup ödeme aşamasına kadar ilerleme olasılığını artırır. Ayrıca, teslimat hataları en aza iner. Adres ipucunun yanı sıra adresin konumunun haritada gösterilmesi daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar.

Teslimat

Teslimat planlamasını kolaylaştırın: İstenen teslimat saati için rotalar oluşturun ve bu rotalar için en uygun ulaşım yöntemlerini seçin.

Trafik Tahminine Göre Rota Oluşturma

Çalışanlarınız kuryeyi göndermeden önce teslimat saatini tekrar tekrar kontrol etmek yerine, hareket saati itibarıyla trafik tahmini bilgilerini dikkate alarak teslimat rotalarını önceden planlayabilirler.

Teslimat Alanı Sınırlarını Haritada Gösterin

Teslimat ücretinin yanı sıra yürüyüş, bisiklet ve otomobil gibi en uygun teslimat yöntemini belirlemeyi kolaylaştırır.

Son Mil

Hatasız teslimat oranınızı artırın. API'lerimizi kullanarak ayrıntılı rota bilgilerini kuryelerin kullandığı uygulamaya gönderebilir, kuryenin konumunu gerçek zamanlı takip edebilirsiniz. Bu bilgileri müşteriyle de paylaşarak müşterinin teslimatı haritada gerçek zamanlı takip etmesini sağlayabilirsiniz. Böylece, müşteri deneyimini iyileştirirken, danışma hattının iş yükünü de azaltmış olursunuz.
Yardıma mı ihtiyacınız var? Bize ulaşın