«Yandex.Uçak biletleri» servisin kullanma şartları

1. Genel şartlar

1.1. YANDEX LLC (sonra – «Yandex») İnternet ağının kullanıcısı için (sonra – Kullanıcı) Yandex. Uçak biletler servisini kullanmayı teklif eder. Söz konusu servise http://bilet.yandex.com.tr/ (sonra – «servis») adresi ile girmek mümkün.

1.2. Bu şartlar, Yandexin Servis kullanma düzenine ilişkin Kullanma sözleşmesinin ekidir. Bu Şartlarda yer almayan durumlarda Servis kullanımına ilişkin Yandexin servisi ile kullanıcı arasındaki ilişkiler Yandex servisi Kullanma sözleşmesi (https://yandex.com.tr/legal/rules), ve Yandexin arama sistemi kullanma Lisansı https://yandex.com.tr/legal/termsofuse, Gizlilik Politikası ile https://yandex.com.tr/legal/confidential düzenleniyor.

1.3. Servis/onun ayrı fonksiyonları kullanmaya başlayarak Kullanıcı gerçekli Şartları ve yukarıda gösterilen belgelerin şartları tüm hacimda istisnasız kabul eder. Eğer kullanıcı işbu belgelerde gösterilen herhangi bir şartı kabul etmez ıse, Kullanıcı bu durumda Servis kullanma hakkını kaybeder.

1.4. İşbu Şartları Yandex tarafından herhangi özel bir birdiri yapılmadan değiştirilebilir, Şartların yeni redaksyonu, Şartların yeni redaksyonu tarafından başka bir şey öngörülmediği taktirde bu paragrafta yer alan Şnternet sitesinde yayınlandığı andan itibaren yürürlüğe girer. Yürürlükte olan Şartların redakyonu her zaman https://yandex.com.tr/legal/ticket_termsofuse sayfasında bulunmaktadır.

1.5. İşbu şartların 1.4 maddesince öngörülen şekilde yandex tarafından işbu Şartlara Kullanıcının kabul etmediği şartlar eklendiği taktirde Kullanıcı Sersivisi kullanmayı bitirmelidir.

1.6. Servis Kullanıcı için Yandex ortaklar tarafından gelen uçak biletlerin satışı hakkında bilgileri almaya için veya araması yapmaya imkan verir. İşbu zamanda bulunan tüm Servis funksionleri ve onun herhangi gelişimi ve/veya ilavesi yeni gerçekli Şartlara girir.

2. Servis kullanması. Servisin ayrı fonksiyonları.

2.1. Serviste Yandex ortakları tarafından verilen bilgiler kullanılır. Ortakların tüm listesi http://bilet.yandex.com.tr/info/partners adresinde bulunur.

2.2. Serviste kullanan herhangi bir bilgisi sadece ticari amacı olmayan kullanı için geçerlidir. Herhangi bir bilgilerin kopyalanması, işletimi, dağıtımı, İnternet ağında halka ulaştırılması (yerleşme) medyalarda ve/veya ticaret maksadı ile kullanması, Yandex tarafından yazılı izin olmaması halde yasaktır. Fakat işbu Şartlarda, Yandexin başka servisin kullanma şartlarda veya İşbu Şartlarda bulunan 1.2. maddesinde belirtilen belgelerde gösterilen durumlarda izin verilmektedir.

2.3. Uçak biletlerin satın alınması ve onların ödemesi Yandex ortaklarının web sitelerde yapılır. Yandex, ortaklarının web sayfalarında yapılan mali ve diğer işlemler ve söz konusu web sayfalarında kullanıcı tarafından uçak bilet satın alınmasının sonuçlarından sorumlu değildir.

2.4. Yandex, uçak biletlerinin varlığı ile fiyat bilgileri da dahil ortaklarının sunduğu bilgilerin güncellemesinden sorumlu değildir.

2.5. Yandex, Kullanıcı tarafından kuralların çok sayıda ihlal edilmesi durumunda Kullanıcının Ervise erişimini engeleyebilir (yada teknik açıdan mümkün ise Servisin bazı himzetlerine) yada mevzuata ve/veya üçüncü kişilerin haklara uymasını sağlamak amacı ile Kullanıcıya karşı diğer yaptırımlar uygulayabilir.