«Yandex.Uçak biletleri» servisin kullanma şartları

1. Genel şartlar

1.1. YANDEX LLC (sonra – «Yandex») İnternet ağının kullanıcısı için (sonra – Kullanıcı) Yandex. Uçak biletler servisini kullanmayı teklif eder. Söz konusu servise http://bilet.yandex.com.tr/ (sonra – «servis») adresi ile girmek mümkün.

1.2. Bu şartlar, Yandexin Servis kullanma düzenine ilişkin Kullanma sözleşmesinin ekidir. Bu Şartlarda yer almayan durumlarda Servis kullanımına ilişkin Yandexin servisi ile kullanıcı arasındaki ilişkiler Yandex servisi Kullanma sözleşmesi (https://yandex.com.tr/legal/rules), ve Yandexin arama sistemi kullanma Lisansı https://yandex.com.tr/legal/termsofuse, Gizlilik Politikası ile https://yandex.com.tr/legal/confidential düzenleniyor.

1.3. Servis/onun ayrı fonksiyonları kullanmaya başlayarak Kullanıcı gerçekli Şartları ve yukarıda gösterilen belgelerin şartları tüm hacimda istisnasız kabul eder. Eğer kullanıcı işbu belgelerde gösterilen herhangi bir şartı kabul etmez ıse, Kullanıcı bu durumda Servis kullanma hakkını kaybeder.

1.4. İşbu Şartları Yandex tarafından herhangi özel bir birdiri yapılmadan değiştirilebilir, Şartların yeni redaksyonu, Şartların yeni redaksyonu tarafından başka bir şey öngörülmediği taktirde bu paragrafta yer alan Şnternet sitesinde yayınlandığı andan itibaren yürürlüğe girer. Yürürlükte olan Şartların redakyonu her zaman https://yandex.com.tr/legal/ticket_termsofuse sayfasında bulunmaktadır.

1.5. İşbu şartların 1.4 maddesince öngörülen şekilde yandex tarafından işbu Şartlara Kullanıcının kabul etmediği şartlar eklendiği taktirde Kullanıcı Sersivisi kullanmayı bitirmelidir.

1.6. Servis Kullanıcı için Yandex ortaklar tarafından gelen uçak biletlerin satışı hakkında bilgileri almaya için veya araması yapmaya imkan verir. İşbu zamanda bulunan tüm Servis funksionleri ve onun herhangi gelişimi ve/veya ilavesi yeni gerçekli Şartlara girir.

1.7. Kullanıcı, bu hizmeti kullanarak reklam mesajı almaya onay vermektedir. Kullanıcı, hizmetin ilgili özelliğini kullanarak veya alınan reklam mesajında belitilen yönlendirmeyi takip ederek reklam mesajı almayı reddedebilir.

2. Servis kullanması. Servisin ayrı fonksiyonları.

2.1. Serviste Yandex'in partnerlerinin sağladığı bilgiler kullanılmaktadır. Bu bilgiler, bilgileri sağlayan Yandex partnerlerine atıfta bulunularak sunulur (partnerin kendi logosu yerleştirilerek, ve (veya) markası yazılarak ve (veya) web sitesine bağlantı konarak), Kullanıcı ilgili partner hakkında detaylı bilgiyi Partnerin İnternet ağındaki sitesinden elde edebilir.

2.2. Serviste kullanan herhangi bir bilgisi sadece ticari amacı olmayan kullanı için geçerlidir. Herhangi bir bilgilerin kopyalanması, işletimi, dağıtımı, İnternet ağında halka ulaştırılması (yerleşme) medyalarda ve/veya ticaret maksadı ile kullanması, Yandex tarafından yazılı izin olmaması halde yasaktır. Fakat işbu Şartlarda, Yandexin başka servisin kullanma şartlarda veya İşbu Şartlarda bulunan 1.2. maddesinde belirtilen belgelerde gösterilen durumlarda izin verilmektedir.

2.3. Uçak biletlerinin düzenlenmesi ve ödemelerinin yapılması Yandex ortaklarının web sitelerinde yapılmaktadır. Uçak bileti rezervasyonu, Yandex'in partnerinin web sitelerinde ya da işlevsel olanağın olması durumunda, Hizmette yer alan ve Kullanıcının Yandex partnerleri web siteleri ve/veya rezervasyon sistemleri ile bilgi etkileşimini sağlayan, rezervasyon formundaki (widget) verileri kullanarak Yandex ortakları tarafında yapılabilir. Yandex, bu sitelerde veya Yandex partnerlerinin bu tür sistemlerini kullanarak, buna Hizmette yer alan rezervasyon formu (widget) dahil yapılan mali ve diğer her türlü işlemler için ve ayrıca Kullanıcının belirtilen yöntemlerle bilet temini sonucunda karşılaşacağı her türlü sonuç için sorumlu değildir.

2.3.1. Yandex partnerlerinin web siteleri ve / veya rezervasyon sistemleriyle Kullanıcının bilgi etkileşimini sağlayan ve Hizmette yer alan rezervasyon formu (widget) dahil olmak üzere Hizmeti kullanarak, Kullanıcı Yandex'e ve onun tarafından yetkilendirilmiş olan kişilerce, YANDEX LLC Gizlilik Politikasında tanımlandığı haliyle (https://yandex.com.tr/legal/confidential) Kullanıcının ve/veya Kullanıcı tarafından belirtilen kişilerin kişisel bilgilerinin Yandex tarafından, Yandex'in partnerlerinin web sitelerinde ve Hizmette yer alan rezervasyon formu (widget) üzerinde biletlerin düzenlenmesi, buna Kullanıcının ve/veya Kullanıcı tarafından belirtilen kişilerin kişisel bilgilerinin belirtilen amaçlar için, rezervasyonunun yapılması, biletin düzenlenmesi ve uçak bileti ödemesinin alınması işlemlerini gerçekleştirmekte olan Yandex'in partnerlerine iletilmesi (buna sınır aşırı iletim dahil) ve aynı şekilde bu tür bilgilerin adı geçen kişilerden aynı amaçlar için ve Yandex ve onun partnerlerinin hak ve yasal çıkarlarının gerçekleştirilmesi dahil, yasalarla öngörülmüş amaçlar için alınması dahil, Hizmetin Yandex tarafından sunulması amacıyla işlenmesi konusunda rızasını beyan etmektedir. Yandex, Kullanıcının ve/veya Kullanıcı tarafından belirtilen kişilerin yalnızca belirtilen amaç için gerekli olan kişisel bilgilerini iletmektedir. Kullanıcının ve/veya Kullanıcı tarafından belirtilen kişilerin kişisel bilgilerinin ve ayrıca Kullanıcı tarafından Hizmet aracılığı ile yüklenen, iletilen ve elde edilen diğer bilgilerin Yandex tarafından işlenmesi, işbu şartlara aykırı olmayan kısımda https://yandex.com.tr/legal/confidential İnternet adresinde yer alan Yandex LLC Gizlilik Politikasında belirtilen şartlar dahilinde gerçekleştirilmektedir.

2.3.2. Kullanıcı, Hizmetin işlevsel olanaklarının Kullanıcıya sunulması amacıyla Hizmetin kullanımı sırasında Yandex'e aşağıda belirtilen bilgilerin otomatik olarak iletildiğini işbu belge ile bilgilendirilmekte, anlamakta ve kabul etmektedir: Kullanıcı kişisel bilgisayarı işletim sistemi türü, Tarayıcı sürümü ve tanımlayıcı kodu, Hizmet işlevleri kullanım istatistiği, cihaz konum bilgileri (uygulanabilir ise) ve diğer teknik bilgiler.

2.4. Yandex, uçak biletlerinin varlığı ile fiyat bilgileri da dahil ortaklarının sunduğu bilgilerin güncellemesinden sorumlu değildir.

2.5. Uçak tipi, taşımacı, çizelge, rota, kalkış/iniş saatleri, kalkış/iniş havalimanı, uçuşun gecikmesi (iptali), ilgili taşımacının yolcu ve bagaj taşıma kuralları dahil olmak üzere uçuş, taşımacılık sözleşmesinin şartları ve uçaktaki hizmetler hakkındaki bilgiler referans amaçlı olup Yandex ortağından veya ilgili taşımacıdan Kullanıcı tarafından teyit edilmelidir. Yandex bu bilgilerin güncelliğinden sorumlu değildir.

2.6. Yandex, Kullanıcı tarafından kuralların çok sayıda ihlal edilmesi durumunda Kullanıcının Ervise erişimini engeleyebilir (yada teknik açıdan mümkün ise Servisin bazı himzetlerine) yada mevzuata ve/veya üçüncü kişilerin haklara uymasını sağlamak amacı ile Kullanıcıya karşı diğer yaptırımlar uygulayabilir.

 

Tarih: 31.07.2018

Belgenin önceki sürümü: https://yandex.com.tr/legal/ticket_termsofuse/12042018

Belgenin önceki sürümü: https://yandex.com.tr/legal/ticket_termsofuse/03052017

Belgenin önceki sürümü: https://yandex.com.tr/legal/ticket_termsofuse/28112016

Belgenin önceki sürümü: https://yandex.com.tr/legal/ticket_termsofuse/07102016

Belgenin önceki sürümü: https://yandex.com.tr/legal/ticket_termsofuse/31072014