Türkiye’nin aradığı arama motoru Yandex’i kullan

Hemen dene

Türkiye’nin aradığı arama motoru Yandex’i kullan

Hemen dene
Yandex aramayı tarayıcına ekleyerek tüm bu bilgilere kolayca ulaşabilirsin.
Yandex.Arama'yı ekleyerek, lisans sözleşmesi koşullarını kabul etmiş sayılırsın.
Hava Durumu
Trafik Yoğunluğu
Döviz Çevirici
Video Arama
Tercüme

Hava durumu

İstediğin şehrin hava durumu tahminine Yandex’le kolayca ulaşabilirsin. Yandex’te “hava durumu” diye arayarak bulunduğun şehrin hava durumu tahminini anında görebilirsin. Eğer başka bir şehri merak ediyorsan bu sefer şehir ismini, ardından “Hava durumu” yazarak (Örn: İzmir hava durumu) aradığın bilgiye kolayca ulaşabilirsin.

Trafik yoğunluğu

Yandex ile İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’nın trafik durumunu kolayca görebilirsin. Üstelik ara sokaklara kadar trafik detaylarına harita üzerinde ulaşabilirsin. Güncel trafik bilgisi sayesinde Yandex, yollar hakkında bilgi sahibi olmanı sağlayacak ve sen de planlarını buna göre yapabileceksin. Yandex ile trafiği öğrenmek için “Trafik durumu” yazıp ara.

Döviz çevirici

Döviz kurlarına kolayca ulaşmak ve iki para birimi arasında hesaplama yapmak için arama sonuçlarındaki döviz çeviriciyi kolayca kullanabilirsin. Yandex’te “döviz kuru” olarak aradığında karşına gelen hesaplama aracına döviz türünü ve miktarlarını yazıp hesaplama yapabilirsin.

Video arama

Aradığın videoyu tek tek sitelerde gezinip aramak yerine Yandex’in video arama özelliğiyle arayıp izlemeye başlayabilirsin. Yandex’le popüler sitelerin videolarını tek aramayla bulabilirsin. Üstelik tek parça halinde ve yüksek kalitede dizilerden çizgi filmlere, videolara ulaşabilirsin. Siteleri tek tek gezip reklamlarla uğraşmak yerine Yandex’le aradığını kolayca bulabilirsin.

Tercüme

40’tan fazla dilde anında çeviri yapabilirsin. İstersen Yandex’i sözlük gibi kullanıp kelimenin anlamına bakabilir ya da merak ettiğin metnin çevirisine Yandex’le ulaşabilirsin. Tek yapman gereken adres satırına “çeviri” veya hangi dilde çeviri yapacağını (Örn: Türkçe ingilizce çeviri) yazıp Yandex’te aramak.
Hemen dene
Yandex aramayı tarayıcına ekleyerek tüm bu bilgilere kolayca ulaşabilirsin.
Yandex.Arama'yı ekleyerek, lisans sözleşmesi koşullarını kabul etmiş sayılırsın.

Uzantı ekle'ye tıklayınca Yandex, arama motorun olarak ayarlanacak.

Yandex'i istediğin zaman tarayıcından kaldırabilirsin.