İşletmeniz için Doğru Hava Durumu

İşletmeler için Yandex Hava Durumu verileriyle satış tahminlerinizi optimize edin, riskleri ve maliyetleri en aza indirin.

86 milyondan fazla kullanıcısı olan Yandex Hava Durumu'nun API formatındaki hava ve iklim verileri, sistemlere ve ürünlere kolayca entegre edilebiliyor. Bu veriler arasında grafikler, hava haritaları, geçmiş hava verileri, mevsimsel raporlar ve analizler yer alıyor.

Uzman ekibimiz en doğru çözümü bulmanızda yardımcı olsun.

Ürünler

Weather API
Verimliliği artırmak, yeni fikirler edinmek ve büyüme fırsatlarını belirlemek için iş süreçlerinizde, analitik modellerde ve tahminlerde hava durumu verilerinden yararlanın.

API'miz en temel parametrelerden (sıcaklık, yağış) en gelişmiş olanlara kadar 150'den fazla parametre için mevcut veriler ve tahminler sunuyor.

Hava Durumu Paneli
Hava durumu verilerini interaktif panelde görüntüleyin ve analiz edin. Özelleştirilebilir grafikler kullanarak, gelecek 2+ hafta için hava parametrelerini karşılaştırın, birden fazla konumun verilerini haritada takip edin ve daha birçok özellikten yararlanın.

5 dakikada kurulum. Kodlama gerektirmez.

Geçmiş veriler
Geçmiş hava durumu verilerini analiz ederek eğilimleri belirleyin, tekrarlayan durumları tespit edin ve veriye dayalı kararlar alın.

1950'den bu yana toplanan verilere ve tüm dünyada 2022'den günümüze dek derlenen hava tahmini arşivlerine erişin.

İşletmeler için Yandex Hava Durumu platformu
İşletmeler için Yandex Hava Durumu platformu profesyonel meteorologlar ve sektör uzmanları tarafından geliştirilmiş bulut tabanlı bir çözümdür.

Nerede bulunursanız bulunun, işlerinizi planlarken hava koşullarını ve potansiyel riskleri hesaba katın. Konumunuzu seçin, sektör standardı hava parametrelerine veya kendi özel parametrelerinize bağlı uyarılar, bildirimler vb. oluşturun.

Mevsimsel hava tahmini
Mevsimsel hava tahminleri     anormal hava olaylarından haberdar olmanıza, kaynaklarınızı önceden tahsis etmenize ve satın alma, üretim ve diğer faaliyetlerinizi planlamanıza olanak tanır.

Tahminler gün bazında 6 aylık sıcaklık, yağış ve diğer parametreleri içerir, eğilimleri ve anormal hava olaylarını vurgular.

İklimsel risk değerlendirmesi
Yatırım yapmadan, mülk satın almadan ve önemli kararlar vermeden önce iklimsel riskleri değerlendirin.

CMIP6 projesinin iklim modelleri konumunuz için tahmin hesaplamaları yapar ve bunları Uluslararası İklim Değişikliği Paneli (IPCC) metodolojisine ve 2100'e kadar iklim değişikliği senaryolarına (SSP1-6) göre haritalandırır.

Neden Yandex Hava Durumu?

%99,99 Servis Erişilebilirliği

10K çekirdekli 64 grafik kartı kümesinde günde 5 TB hava durumu verisini ve 3 milyon kullanıcı mesajını işliyoruz.

150+ parametre

Sıcaklık ve rüzgar hızından yaprak ıslaklık indeksine, buharlaşmaya ve dalga yüksekliğine kadar pek çok ayrıntılı parametre.

2x2 km hiperlokal çözünürlük

Veriler 2x2 km, dağlık arazilerde ise 250x250 metre çözünürlükte sunulur. Bu da küresel modellerden 13 kat daha fazla hassasiyet anlamına geliyor.

86 milyon kullanıcı

Kullanıcılarımızdan her gün gelen 3 milyondan fazla geri bildirim yağış verilerini ve tahminlerini sokak seviyesinde ayrıntılandırmamıza yardımcı oluyor.

Meteum teknolojisi

Yandex Hava Durumu'nun Meteum teknolojisi     beş farklı veri kaynağı kullanarak tahmin oluşturur: hava radarları, uydular, küresel modeller, hava durumu siteleri ve Yandex kullanıcılarının geri bildirimleri.

Meteum ile yapılan nihai tahminler küresel modellere kıyasla ortalama %18 daha yüksek doğruluğa sahiptir.

Sektörel çözümler ve uygulamalar

Tarım

Zırai işletmeler Yandex Hava Durumu'nu kullanarak:

● Ekim/dikim, gübreleme, sulama ve hasat için ideal zamanı belirleyebilir
● Kuraklık, sel ve don gibi olumsuz koşullara önceden hazırlık yapabilir

Zirai uygulamalar İşletmeler için Hava Durumu'nu veya Weather API'yi kullanabilir.

Perakende

Perakende şirketleri Yandex Hava Durumu'nu kullanarak:

● Hava koşullarındaki değişikliklere göre stoğu ve fiyatlandırmayı yönetebilir
● Reklam kampanyalarını hava koşullarına göre uyarlayabilir
● Merkez, satış noktaları ve müşteriler arasında lojistiği optimize edebilir

Perakende uygulamaları geçmiş hava verilerinden, ileriye dönük hava tahminlerinden ve mevsimsel tahminlerden yararlanabilir.

Yenilenebilir enerji

Enerji şirketleri Yandex Hava Durumu'nu kullanarak:

● Güneş ve rüzgar gücü üretimini optimize edebilir
● Bakım için en uygun zamanı tespit ederek kayıpları en aza indirebilir

Enerji sektöründeki müşterilere API formatında hava ve iklim verilerini ve mevsimsel tahminleri kullanmalarını öneriyoruz.

Lojistik

Lojistik şirketleri Yandex Hava Durumu'nu kullanarak:

● Kritik hava değişiklikleri durumunda kurye sevkıyatını düzenleyebilir
● Teslimatların zamanında yapılabilmesi için rotaları optimize edebilir

Şehir içi ve şehirler arası çalışan lojistik şirketleri API formatında hava tahminlerinden ve mevsimsel tahminlerden yararlanabilir.

Basında biz

Ücretsiz danışma rezervasyonu

Hava durumu verilerinin işletmenize nasıl katkı sağlayabileceğini öğreninİşletmenizin, hava durumu verilerinden nasıl faydalanabileceğini uzmanlarımızdan öğrenin Bize işletmenizden bahsedin, hava durumu verilerinden nasıl yararlanabileceğinizi paylaşalım
Thu Apr 18 2024 14:00:02 GMT+0300 (Moscow Standard Time)